- Książki
-
Książki fachowe
- Antropologia
- Archeologia
-
Architektura
- Astrologia
- Astronomia
- Biznes
- Ekologia
- Ekonomia
- Ekonomia i biznes
- Filozofia
- Finanse
- Historia
- Humanistyka
- Informatyka
- Językoznawstwo
- Literaturoznawstwo
- Logistyka
- Logopedia i pedagogika
- Marketing
- Medioznawstwo
- Medycyna
- Nauka i technika
- Nauki humanistyczne
- Pedagogika
- Psychiatria
- Psychologia
- Religioznawstwo
- Socjologia
- Zarządzanie
- Prawo
- Dzieci i mlodzież
- Podręczniki
- Zabawki i gry
- Inne
- Prezenty i gadżety
- Ebooki
Filtry
–
Ostatnie sztuki
WUWA 19292019 Wrocławska wystawa WerkbunduJadwiga Urbanik, WUWA 1929-2019 Wrocławska wystawa Werkbundu, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Wrocław 2021, oprawa twarda, obwoluta.
Ostatnie sztuki
Adrichalim (hebr. Architekci) publikacja zbiorowa pod redakcją Bogny Świątkowskiej to mały leksykon żydowskich architektów, którzy w XX wieku wyjechali z terenów polskich i stali się ikonicznymi postaciami architektury izraelskiej.Mimo różnych dróg życiowych wspólnym rysem charakteryzującym tych twórców był zamiar sformułowania nowego języka architektury, nowoczesnego i międzynarodowego, który nie tylko byłby środkiem wyrazu odrodzenia społeczeństwa izraelskiego, ale także oddawałby stabilność i kreatywność zasady, którym ci młodzi ludzie hołdowali. () Trafiła im się przy tym niepowtarzalna okazja: mogli bez skrępowania formułować radykalny, współczesny formalny język architektoniczny i przestrzenny, którym chciało posługiwać się nowe państwo pisze architekt i dziennikarz Michael Jacobson w otwierającym książkę eseju Pionierzy, budowniczowie, wizjonerzy.Adrichalim jest pierwszą zwartą prezentacją imponującego dorobku izraelskich projektantów przygotowaną z myślą o polskim czytelniku.
Antropocen to era człowieka i era zmian antropogenicznego pochodzenia, które skutkują katastrofalnym ociepleniem klimatu. Przemysł budowlany i użytkowanie budynków odpowiadają za ponad jedną trzecią światowych emisji dwutlenku węgla, jednej z głównych przyczyn zmiany klimatu. Miasta i architektura w obecnej skali przyczyniają się do zaburzenia naturalnych cykli przyrody oraz do emisji zanieczyszczeń, a także do zawłaszczenia kolejnych przestrzeni. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. To dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić godne i bezpieczne warunki życia całym społeczeństwom. W związku z tym szukamy sposobów takiego projektowania i funkcjonowania architektury, które nie tylko nie szkodziłyby planecie, lecz także miałyby potencjał regenerujący dla środowiska. Udowadniamy, że lepsza architektura jest możliwa.Publikacja towarzyszy wystawie Antropocen i poszerza kontekst ekonomii obwarzanka, a odniesienie do realiów polskich miast nadaje jej wymiar praktyczny. W książce zamieszczono zarówno eseje specjalistów z różnych dziedzin m.in. architektów, socjologów, geografów, jak i prace artystów, którzy stworzyli spekulatywne instalacje dotyczące przyszłości architektury regenerującej.
Urządzanie własnego wnętrza to fascynująca przygoda. Jednak kiedy robimy to po raz pierwszy w życiu, możemy mieć sporo dylematów. Niezależnie od tego, czy planujemy gruntowny remont, czy czekamy na odbiór mieszkania, by urządzić je od podstaw, czy mamy ochotę na metamorfozę salonu lub sypialni w każdym z tych przypadków wiedza na temat procesu projektowania jest bardzo przydatna. Zawarte w książce informacje zapoznają z obecnie obowiązującymi trendami i pomagają zaprojektować najlepszą dla nas przestrzeń, w której będziemy się czuć komfortowo. Dzięki niej poznamy swój własny styl i z łatwością urządzimy nawet najbardziej wymagające wnętrze.