Jest rok 1812. Wojska Napoleona ruszają na Rosję. Opowieść, którą za chwile usłyszysz opisuje jedną ścieżkę, którą mógł podążyć Korwin podczas swojej wyprawy do groźnej, a zarazem magicznej Rosji roku 1812. Kto wie, jak potoczyłyby się jego losy, gdyby podejmował inne wybory. Możesz się o tym przekonać sięgając po niezwykły interaktywny audiobook 1812 Serce zimy. Dzięki twoim decyzjom ta historia nabierze nowego wymiaru. Daj się porwać tej wyjątkowej historii.Czytają: Jacek Kopczyński, Piotr Fronczewski, Jarosław Boberek.
Hotel Gloria Palace w albańskiej Sarandzie. W letnim słońcu nieśmiało rozkwita miłość między uroczą kelnerką a polskim turystą. Być może ta historia miałaby dobre zakończenie, gdyby nie mrok, który kryje się w przeszłości tej pięknej i tajemniczej dziewczyny. Niespodziewanie Alma znika. Zrozpaczony Igor wraca do Łodzi, do pracy w policji kryminalnej. W domu czeka na niego siostra ze swoimi problemami. Jednak ani skomplikowane śledztwa, ani osobiste sprawy nie gaszą jego tęsknoty za ukochaną. Nie poddaje się i zaczyna jej szukać... Albański motyl to tylko z pozoru romantyczna powieść obyczajowa. Anna Stryjewska porusza bardzo trudne tematy. Nie stroni od drastycznych scen i zaskakujących zwrotów akcji, ukazując prawdziwie przestępczy świat, który jest pełen przemocy i bezwzględności. Ta książka jest jak ostrzeżenie. Nie tylko dla kobiet.
Cyberiada to znakomite połączenie opowieści o technologii i baśni, z których podobno się nie wyrasta, bo są emanacją ludzkich marzeń i pragnień.Audiobook to adaptacja cyklu opowiadań, których bohaterami są roboty. Fani twórczości Stanisława Lema z pewnością pamiętają Trurla i Klapaucjusza. Zarówno świat przedstawiony, jak i tematyka poszczególnych utworów są bardzo podobne do Bajek robotów i często wydawane razem. Do słuchaczy trafia tym razem kilka opowiadań, które powstały na przestrzeni kilkunastu lat. Cyberiada to opowieść, w której zawarto elementy zarówno fantastyczne, naukowe, jak i filozoficzne. Posłuchajmy zatem o tym, że zło i dobro przenikają się nie tylko w świecie, który znamy z autopsji, ale również w tym, który zamieszkują roboty.
Daisy Miller, jedna z najsłynniejszych bohaterek Jamesa, to postać figlarna i pełna uroku, pozornie tylko próżna i powierzchowna. Swoją dowagą i buntem przeciw snobistycznym postawom Europejczyków przełomu stulecia wyznacza drogę wielu bohaterkom literatury współczesnej i może uchodzić za prekursorkę nurtu feministycznego. Wychowanek, to satyra obyczajowa, portret "światowych" ludzi o wygórowanych ambicjach, przedstawiony przez pryzmat rozważań nauczycielaich przedwcześnie dojrzałego syna. W Łgarzu znów na pierwszym planie mamy postać żeńską, jakże różną od śmiałej Daisy: to kobieta bez reszty zdemoralizowana miłością do męża, wymykająca się jednoznacznej ocenie, cyniczna w swej uległości, a może zakochana bez pamięci? Bestia w dżungli to rzecz o dobrowolnej samotności, rodzaj wewnętrznego monologu człowieka odciętego od rzeczywistości, który na rzecz urojonej katastrofy bezwiednie odtrąca to, co w życiu najistotoniejsze. Każde z tych opowiadań to świat miniaturze i literackie arcydzieło.
Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi Prawda zapisana w popiołach.Nadszedł rok 1978, w którym świat wita papieża Polaka. Władze w kraju zaczynają panikować, kryzys zaczyna się pogłębiać, a SB nie przestaje nękać opozycjonistów. Karol Lewin kolejny raz okazuje się niezastąpiony w swoim fachu, prywatnie zaś przeżywa najszczęśliwsze chwile w swoim życiu. Kostek Piotrowski usiłuje rozwikłać jedną z największych afer z udziałem polskich służb specjalnych, a Kinga próbuje poukładać swoje życie osobiste, podobnie jak Grzegorz Łyszkin i Amelia Imhoff, której coraz mniej podoba się w socjalistycznej Polsce.Bohaterowie, którzy dotychczas zmagali się z duchami przeszłości, teraz borykają się z własnymi problemami, które zesłał im los. Tymczasem do Afganistanu wkraczają wojska sowieckie, w Iranie wybucha rewolucja islamska, zakończona obaleniem szacha, zaś Europa nękana jest zamachami terrorystycznymi.***Schyłek lat 70. XX wieku przynosi ożywczy wiatr zmian. Karol Wojtyła zostaje papieżem i padają pamiętne słowa: Nie lękajcie się. W Gdańsku Lech Wałęsa i Anna Walentynowicz podejmują decyzje, które na zawsze zmienią ustrój Polski. Tymczasem bohaterowie najnowszej części sagi Joanny Jax rozpoczynają walkę o siebie, o swoje rodziny i o swoje życie. Czy miłość pokona piętrzące się przeszkody? Czy nowe pokolenie przyniesie nadzieję na zamknięcie ciemnych kart przeszłości? Czy duch odmieniający oblicze polskiej ziemi odmieni także losy bohaterów?Jesienne pożegnanie to historia, która was wzruszy i rozpali wasze umysły. To lustro, które pozwoli zobaczyć wiele spraw w zupełnie nowym odbiciu. To prawdziwa opowieść o świecie, który można zmienić na lepsze siłą ludzkiego serca.Adrianna Michalewska, redaktorka portalu kulturalnego Granice.pl, autorka
Seks w biegu nie daje szansy na celebrację, a bez celebracji nie ma uczucia.Gorący lód to debiut prozatorski Tomasza Jastruna. 29 opowiadań skupionych wokół subtelnej erotyki, seksu, miłości i czułości. Jastrun przedstawia świat oglądany oczami mężczyzny, ale czasami narratorem czyni kobietę.Uśmiechnęła się, kiedy zatrzymał się z głową w otwartym oknie na wysokości jej nagiego pępka. Starał się nie spoglądać w ten pępek, ale jak mógł tego nie robić, skoro pępek gapił się na niego małym, złotym kolczykiem; patrzył niestety też na jego siwe włosy, które widziane z góry ujawniały zapewne początek małej łysiny na czubku głowy. Dlatego wyszedł z samochodu i oparł się o drzwi wozu.
Zbiór opowiadań przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci to gratka dla wielbicieli twórczości Juliusza Verne'a, bowiem, słuchając poszczególnych utworów, można wyrobić sobie zdanie, jak Czarodziej z Nantes sprawdził się w krótkich formach literackich, które powstały zarówno w początkach jego twórczości artystycznej, jak też pod koniec jego życia. Kilka z nich śmiało zaliczyć można do gatunku czystej fantastyki, niektóre z utworów są z pogranicza fantastyki naukowej i rzeczywistości, inne nawiązują do realnych wydarzeń, a nawet znalazły się w tym zbiorze dwa opowiadania przeznaczone dla dzieci! Miejsca akcji i tematyka są tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, czym się zachwyci, nad czym się zastanowi, czy choćby z przyjemnością wysłucha...
Sekrety! Tajne organizacje! Akcja!Lato w Polsce zapowiadało się cudownie! Lasy, łąki, pyszne czereśnie prosto z drzewa! Do tego turniej rycerski i niezapomniane pojedynki. Tak, wakacje upłynęłyby na błogim lenistwie, gdyby... ktoś nie zamknął Bartka, Ani i ich przyjaciół w tajemnej komnacie! Nie obrabowano sejfu w zamku wujka Ryszarda! I nie próbowano schwytać go w Wiedniu! Co się dzieje?! Czas rozwikłać zagadkę! Ostrowscy i Gardnerowie ruszają tropem legendarnego relikwiarza. Czy zaprowadzi ich do zaginionego skarbca Zakonu Krzyżackiego? Czy sekret Wielkiego Mistrza okaże się pułapką? Pytanie, kto jest zdrajcą, a kto przyjacielem, skoro nawet panna Ofelia skrywa tajemnicę, o której nikomu się nie śniło..
Dramatyczne wypadki w Ameryce Południowej na szczęście przyniosły też wiele dobrego. Panna Ofelia odnalazła dawno zaginionego ojca, a Kasztelan wreszcie się jej oświadczył. Jednak oświadczyny po szyję w błocie trudno uznać za odpowiednie. Wujek Ryszard, pod pozorem wyjazdu naukowego do Paryża, planuje kolejne, tym razem romantyczne. Ostrowscy i Gardnerowie dołączają do wyprawy, i tylko panna Ofelia pozostaje nieświadoma prawdziwego celu podróży. Jednak archeologiczne zagadki nie są w stanie pozostawić Ani, Bartka, Mary Jane, Jima i Martina na długo w spokoju i kiedy samolot ląduje we Francji?
Audiobook zawiera trzy opowiadania "Marcin Kozera", "Przyjaźń" oraz "Wilczęta z czarnego podwórza"."Marcin Kozera"Bohaterem opowiadania jest syn polskiego emigranta w Londynie, tytułowy Marcin Kozera. Mając dwanaście lat zaczyna uczyć się języka polskiego w Domu Polskim. Pod wpływem koleżanek i kolegów, a przede wszystkim nauczycielki - budzi się w Marcinie świadomość narodowa, duma z tego, że jest Polakiem. Ma nadzieję, że Polska odzyska niepodległość, a on kiedyś pojedzie do rodzinnej wsi ojca."Przyjaźń"Opowiadanie dla młodzieży o przyjaźni dwóch chłopców: Karola, jedynaka z ziemiańskiej rodziny i Stefana, jednego z kilkorga dzieci rolnika Jasnoty. Początki przyjaźni, potem choroba Stefana i jego pobyt w szpitalu, poświęcenie Karola dla przyjaciela kosztem zaniedbania obowiązków wobec rodziców i domu. Opowieść wprowadza młodego czytelnika w skomplikowany świat uczuć i wartości, pozwala ocenić walory takich cech, jak: szczerość, zaufanie, wdzięczność."Wilczęta z czarnego podwórza"Opowiadanie dla młodzieży z 1938 r. Grupa chłopców z brudnego podwórka ubogiej warszawskiej kamienicy wspólnie bawi się i psoci. Kiedy choremu dozorcy - ojcu jednego z chłopców - grozi utrata posady, dzieci biorą się do pracy. Organizują dyżury przy sprzątaniu, wykonują drobne naprawy. Zdarzają się też sytuacje trudne, skomplikowane... Młody czytelnik poznaje takie cechy, jak: koleżeństwo, solidarność, dzielność. Czyta: Zofia Gładyszewska Czas trwania: 3 godziny i 11 minut (podzielony na 8 rozdziałów).