Państwo prawa i fałszywe etykiety. Wybór notek Ewy Łetowskiej

49,90 zł
Brutto

Wybór tekstu Jacek Ignaczewski

Redakcja tekstu Jacek Kowalik

Rysunki Sędzia Arkadiusz Krupa

Ilość

Zamach na praworządność – tak jak budowanie totalitaryzmu – nie jest możliwy bez współudziału prawników. Nie chodzi tutaj o cyników i karierowiczów.
Oni są w każdej profesji i to nie oni decydują o biegu wydarzeń, choć niewątpliwie je zapoczątkowują – jak to pokazują wybory do KRS,
czy niesławnej już pamięci Izby Dyscyplinarnej SN. O wiele intensywniej o przyzwoleniu na bezprawie konstytucyjne decyduje bezimienna niewiedza prawników ignorantów.
Ostatnie lata tzw. reformy sądownictwa skłoniły profesor Ewę Łętowską oraz autora satyrycznych rysunków „Ślepym okiem Temidy” – sędziego Arkadiusza Krupę, do refleksji nad przyczynami, uwarunkowaniami oraz skutkami rozkładu. Tak powstał zbiór Państwo prawa i fałszywe etykiety:
jako krytyczna kronika wydarzeń ostatnich lat.
W przedstawianej publikacji Czytelnik odkrywa aktualną rzeczywistość ustrojową z różnych perspektyw, doświadczeń i metod badawczo-poznawczych Autorów. Mimo różnic w warsztacie wyrazu, zdumiewająca jest zbieżność wniosków, wrażliwości i troski o dobro wspólne.
Mam nadzieję, że wybrane teksty i rysunki przybliżą nas do normalności, w której wiedza wyprze niewiedzę, a zażenowanie, którego doświadczamy, zastąpimy satysfakcją z wykonywania zawodu prawnika. Tego wszystkim gorąco życzę.
sędzia Jacek Ignaczewski

Szczegóły produktu