Wot i my po-nowomu 4 Podręcznik

0,00 zł*

56,97 zł*

Informacje dot. produktu "Wot i my po-nowomu 4 Podręcznik"

Wot i my po-nowomu 4 Podręcznik do języka rosyjskiego dla liceum i technikum

Вот и мы! по-новому to nowa odsłona wiodącego kursu nauki języka rosyjskiego najczęściej wybieranego przez rusycystów. Nowe wydanie kursu uwzględnia doświadczenia i sugestie nauczycieli, którzy pracują z kursem od wielu lat. Kurs został przygotowany z myślą o uczniach realizujących zarówno podstawę programową III.2.0 (uczniowie początkujący), jak i III.2 (uczniowie kontynuujący naukę języka rosyjskiego jako drugiego języka w szkole średniej - po klasach 7 i 8 szkoły podstawowej).

Cały kurs Вот и мы! по-новому zapewnia optymalne dostosowanie do obu wariantów podstawy programowej, dzięki specjalnym sekcjom o podniesionym stopniu trudności dla uczniów kontynuujących naukę języka rosyjskiego po szkole podstawowej. Podręcznik Вот и мы по-новому 4 składa się z gry powtórzeniowej, 25 lekcji podzielonych na pięć rozdziałów o stałej budowie, lekcji o tematyce realioznawczej, transkrypcji nagrań oraz alfabetycznego słownika rosyjsko-polskiego.

Każdy rozdział zawiera:

  • stronę rozdziałową z celami oraz strategiami uczenia się
  • pięć lekcji (Урок) kształtujących wszystkie sprawności językowe
  • sekcję gramatyczną (Вот грамматика) z komentarzami i ćwiczeniami
  • sekcję powtórzeniową (Вот повторение) uwzględniającą podział na ćwiczenia gramatyczno-leksykalne oraz sprawności komunikacyjne
  • projekt edukacyjny (Проект) aktywizujący uczniów
  • sekcję leksykalną (Вот разговорник) zawierającą wzorce wypowiedzi danego rozdziału.

Największe atuty podręcznika: Przygotowuje uczniów do komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego dzięki autentycznym tekstom i w kontekście ciekawym dla młodzieży, np. komunikacja SMS-owa, forum internetowe, e-mail, chat.

Już w pierwszym tomie uczniowie ćwiczą zastosowanie języka w codziennym życiu, np. załatwianie formalności związanych z wyjazdem do Rosji lub zamawianie taxi w języku rosyjskim.

Podręcznik wprowadza gramatykę w przystępny sposób i zawiera dodatkowe objaśnienia zagadnień gramatycznych sprawiających trudności polskim uczniom.

Вот и мы по-новому kładzie duży nacisk na rozwój sprawności mówienia. Liczne dialogi i scenki sytuacyjne pomagają uczniom utrwalić nowe słownictwo w atrakcyjny i naturalny sposób. Przybliża uczniom obyczaje i kulturę Rosji i umożliwia rozwój kompetencji interkulturowej.

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
ISBN: 9788301223731
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 124

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.