Terminus T.33 Od wrażenia zmysłowego do...

Autor: Jurgen Habermas
26,00 zł*

20,80 zł*

Rabat 20.00% - oszczędzasz 5,20 zł*
Informacje dot. produktu "Terminus T.33 Od wrażenia zmysłowego do..."

Przełożyła Krystyna Krzemieniowa

"Niniejszy tom łączy eseje i przemówienia, które powstały z różnych okazji. Ale tematy, które przy tych okazjach podejmowałem, wychodzą poza zainteresowanie tylko okolicznościowe.

W porównaniu z dziełami innych filozofów tej samej generacji dzieła Ernśta Cassirera i Karla Jaspersa nie znalazły dotychczas takiego echa w historii recepcji, na jakie zasłużyły. Aby pokazać aktualność ich myślenia, w dwóch pierwszych esejach rozpatruję wątki istotne dla całej ich filozofii.

Pamięć o spontaniczności wielkiego narratora Gershoma Scholema natomiast jest jeszcze tak żywa, że właśnie dopiero pozwala wynurzyć się jego dziełu z cienia tej niezrównanej osobowości. Centralny wątek jego myślenia został opleciony wokół mieniącej się postaci fałszywego proroka Sabataja Cwi.

Poza tym zwracam się do przyjaciół i kolegów. Również te rozmowy dotyczą raczej dzieła niż osób. Można je czytać jako fragmenty filozoficznej kroniki współczesności. Aleksader Kluge, i tak wielki Dyskursywista pośród pisarzy i filmowców, niech mi daruje, że włączyłem go do towarzystwa filozofów, a nawet teologów."

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
Autor: Jurgen Habermas
ISBN: 9788388164811
Rok wydania: Rok wydania: 2004, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 160, Format: 210x130 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.