Symfonia C. Węgiel i ewolucja prawie wszystkiego

69,90 zł*

46,83 zł*

Rabat 33.00% - oszczędzasz 23,07 zł*
Informacje dot. produktu "Symfonia C. Węgiel i ewolucja prawie wszystkiego"

Naszym drugim imieniem jest węgiel. Dosłownie, bo wszystkie istoty żyjące w jednej piątej składają się z tego pierwiastka. Więcej jest w nas tylko tlenu. Bierzemy udział w wielkiej symfonii, której tonację wyznacza C jak carboneum, pierwiastek wyjątkowo łatwo wchodzący w owocne związki z innymi rezydentami tablicy Mendelejewa. Nie siedzimy na widowni. Występujemy na scenie obejmującej cały Wszechświat. Jesteśmy uwikłani w niekończące się, splecione ze sobą cykle węglowe.

C daje energię. C daje życie. Ale też - jeśli będziemy się z nim obchodzić lekkomyślnie - C może je odebrać.

Robert Miller Hazen opowiada o węglu z perspektywy znawcy, szefa wyjątkowego przedsięwzięcia o nazwie Deep Carbon Observatory, ale formę opowieści podporządkowuje prawom muzyki, bo, będąc profesjonalnym trębaczem, grywał w najlepszych salach koncertowych świata. Ziemia, Powietrze, Ogień i Woda - symfonia Hazena jednoczy wszystkie żywioły.

Od Wielkiego Wybuchu do węgla, węglowodanów i ultrawytrzymałych nanowłókien Robert M. Hazen przygotował pouczający i frapujący zarazem przewodnik po niezwykłej odysei węgla, pierwiastka życia. Dobrej zabawy!

- Andrew Knoll, autor Ziemi. Czterech miliardów lat historii w ośmiu rozdziałach

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
ISBN: 9788378866725
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 352, Format: 215x140 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.