Świnia Malwina

44,99 zł*

33,75 zł*

Rabat 24.98% - oszczędzasz 11,24 zł*
Informacje dot. produktu "Świnia Malwina"
Poznajcie sprytną, mądrą i uroczą świnię Malwinę!
Zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że wiosna przyniesie tyle przygód. Wszystko za sprawą tajemniczej postaci, która pewnego dnia pojawia się wśród nich. Świnia Malwina wprawdzie nie umie znajdować jedzenia, ale za to potrafi robić zaskakujące rzeczy! Niestety, grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Zwierzaki na czele z dzikiem Dzikusem ruszają z pomocą nowej przyjaciółce. Czeka je wyprawa przez całą Warszawę pełna niespodzianek, odkryć i wyzwań.
Trzymajcie za nich kciuki!
Czy ratując jedną świnkę, można uratować cały świat? Trochę tak, a już na pewno można przywrócić wiarę w przyjaźń, solidarność i potęgę wzajemnej pomocy.
KATARZYNA KASIA, filozofka, publicystka, wykładowczyni na warszawskiej ASP
Wiem już, co zrobić, żeby udała się Wielka Akcja Ratowania Wszystkich Świń. Ludzie muszą po prostu przeczytać tę książkę!
DARIUSZ GZYRA, filozof, działacz społeczny, autor książki Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta
Ta przepiękna opowieść przypomina, że każda żywa istota człowiek czy zwierzę zasługuje na bezpieczne i wolne życie. To książka ucząca szacunku oraz empatii, ale także terapeutycznie oswajająca poczucie bycia innym. Jej łagodna forma sprawia, że będzie idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.
MAJA OSTASZEWSKA, aktorka, aktywistka
Zwierzęta z Lasu Kabackiego po raz kolejny przypominają, jak ważna jest tolerancja, otwartość i wzajemna życzliwość. A ich nowa towarzyszka uczy pozytywnego myślenia! Wzruszająca opowieść o międzygatunkowej przyjaźni dostarczy okazji do rozmów z dziećmi o problemach współczesnego świata.
EMKA KOWALSKA, Obibboki.pl
Filozof i znawca stoicyzmu Krzysztof Łapiński, autor uwielbianego przez dzieci i rodziców Dzika Dzikusa, w historii z życia leśnych zwierząt znów porusza ważne i aktualne tematy: skomplikowanych relacji ludzi i zwierząt oraz współodpowiedzialności za losy innych. Autorką baśniowych ilustracji jest Marta Kurczewska.
Książkę polecają: Fundacja Viva! Magazyn Vege, Czas Dzieci, Obibooki.pl
Świnia Malwina to nowa opowieść w której występują bohaterowie znani dzieciom książki Dzik Dzikus, nominowanej w 2021 roku do nagrody Literacja Podróż Hestii. Obie książki można czytać oddzielnie lub jako podserię w serii Zwierzaki.
O serii Zwierzaki:
Świnia Malwina to siódmy tytuł w serii Zwierzaki. Młode czytelniczki i czytelnicy poznają w niej trzymające w napięciu opowieści ze świata zwierząt - pełne przyrodniczych ciekawostek, a jednocześnie inspirujące do rozmyślań na ważne, uniwersalne tematy.
Dotychczas w serii ukazały się książki:
Lolek Adama Wajraka, il. Mariusz Andryszczyk
Ambaras Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńsla
Wojtek Wojciecha Mikołuszki, il. Małgorzata Dmitruk
Dzik Dzikus Krzysztofa Łapińskiego, il. Marta Kurczewska
Tarmosia Tomasza Samojlika, il. Ania Grzyb
Bercia i Orson Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńska
WIĘCEJ O TWÓRCACH:
Krzysztof Łapiński
Filozof, tłumacz, dziennikarz, zajmujący się filozofią starożytną i etyką ekologiczną. Autor książek naukowych oraz kultowego tłumaczenia Rozmyślań (do samego siebie) Marka Aureliusza. Autor uwielbianej przez dzieci i rodziców książki Dzik Dzikus, nominowanej w 2021 r. do prestiżowej nagrody Literacka Podróż Hestii. Wraz z żoną Julią, córką Hanią oraz psem Platonem mieszka w pobliżu warszawskiego Lasu Kabackiego.
Marta Kurczewska
Miłośniczka kawy, kotów i komiksów. Współpracuje w wieloma wydawnictwami, tworząc charakterystyczne ilustracje techniką gwaszu i akwareli. Prócz Świni Malwiny i Dzika Dzikusa zilustrowała m.in. obsypaną nagrodami Mirabelkę Cezarego Harasimowicza, serię o Wikingu Tappim autorstwa Marcina Mortki, czy serię o Dusi i Psinku Świnku autorstwa Justyny Bednarek.
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326838620
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: twarda
Opis wydania: Strony: 264, Format: 216x165 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.