Przywództwo w placówkach medycznych

79,00 zł*

63,20 zł*

Rabat 20.00% - oszczędzasz 15,80 zł*
Informacje dot. produktu "Przywództwo w placówkach medycznych"
W XXI wieku świat ulega gwałtownym przemianom. Utrzymanie stabilizacji i rentowności placówki w dłuższym okresie, przy równoczesnym zapewnieniu pacjentom najwyższej jakości leczenia i bezpieczeństwa, determinowane jest przez szereg różnorodnych czynników: zewnętrznych, wewnętrznych i osobowych. Brakuje jednak jednoznacznej odpowiedzi, które czynniki mają kluczowe znaczenie w sprawowaniu skutecznego przywództwa w placówce medycznej. Finansowanie systemu ochrony zdrowia, nowe technologie, epidemiologia, profil i jakość życia pacjentów, efektywność wydatkowania funduszy to przesłanki warunkujące zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych, wykwalifikowanych i skutecznie zarządzających liderów placówek medycznych. Potrzeba tworzenia nowoczesnych placówek medycznych opartych na pracy zespołów interdyscyplinarnych, doskonaleniu jakości usług medycznych oraz pokonywaniu barier komunikacyjnych w zespołach medycznych to wyzwania stojące przed liderami tych jednostek.
Największe zalety książki:
szczegółowe omówienie przywództwa i jego znaczenia w placówkach medycznych;
przedstawienie autorskiego, ogólnego i zweryfikowanego statystycznie modelu skutecznego przywództwa w placówce medycznej w Polsce oraz w wybranych krajach nordyckich, mogącego mieć zastosowanie również w pandemicznym świecie VUCA;
zidentyfikowanie i omówienie hierarchii czynników determinujących skuteczność przywództwa, mogącej posłużyć do przygotowania szkoleń dla liderów placówek medycznych i wskazania kierunków rozwoju indywidualnego dla osób na stanowiskach przywódczych różnych szczebli w strukturze organizacyjnej tych instytucji.
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381025874
Rok wydania: Rok wydania: 2022
Opis wydania: Strony: 230, Format: 235x165x25 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.