Przewaga szczęścia

Autor: Shawn Achor
44,90 zł*

31,43 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 13,47 zł*
Informacje dot. produktu "Przewaga szczęścia"
Odkryj tajemnicę szczęścia i odnoś sukcesy w domu i w pracy.
Oto książka, która stanowiła inspirację dla jednego z najpopularniejszych występów w ramach cyklu TED Talks. Shawn Achor, którego książki znalazły się na liście bestsellerów The New York Times, ukazuje w niej, jak pozytywne przeprogramowanie mózgu pomaga osiągać sukcesy w sferach zawodowej i osobistej w każdej z pełnionych ról społecznych i rodzinnych.
Zgodnie z obiegowymi przekonaniami osiągnięcie sukcesu zapewni nam szczęście. Otrzymanie wspaniałej posady, awansu, utrata zbędnych kilogramów mają moc uszczęśliwiania. Jednak z naukowego punktu widzenia prawo to działa w odwrotnym kierunku: to szczęście napędza sukcesy, a nie odwrotnie.
Badania dowodzą, że szczęśliwi pracownicy są bardziej wydajni, kreatywni i lepiej radzą sobie z problemami niż ich nieszczęśliwi koledzy. Pozytywnie nastawieni ludzie są znacznie zdrowsi i mniej zestresowani, angażują się również w głębsze interakcje społeczne.
Czerpiąc z własnej pracy naukowej w tym najszerzej zakrojonego badania dotyczącego szczęścia, jakie kiedykolwiek przeprowadzono oraz z doświadczeń zdobytych podczas konferencji i lekcji w czterdziestu dwóch krajach, Achor pokazuje, jak zmienić swój sposób myślenia na bardziej pozytywny i optymistyczny, aby móc potem wykorzystać przewagę szczęścia w karierze, życiu osobistym, a nawet utrzymaniu zdrowia.
Wśród jego strategii znajdziemy:
- efekt Tetris: jak wyszkolić mózg, by dostrzegał okazje i pomagał nam je wykorzystywać,
- inwestycje społeczne: jak czerpać korzyści z rozbudowanej sieci wsparcia społecznego,
- efekt fali: jak powodować rozchodzenie się pozytywnych zmian w zespołach, firmach i rodzinach.
To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce się rozwijać pomimo narastających stresów i powszechnego negatywizmu. Przewaga szczęścia dowodzi, jak małe zmiany nastawienia oraz nawyków mogą przełożyć się na konkretne korzyści w domu, pracy i innych dziedzinach naszego życia.
Wydawnictwo: Studio Emka
Autor: Shawn Achor
ISBN: 9788366142985
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 280, Format: 210x135x18 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.