PRL Słynne pary.

42,99 zł*

28,80 zł*

Rabat 33.01% - oszczędzasz 14,19 zł*
Informacje dot. produktu "PRL Słynne pary."
Słynne pary PRL
Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni
Losy sławnych par PRL aktorów, muzyków, polityków, artystów, literatów z zapartym tchem śledziła niemal cała Polska. O ich szalonym życiu, romansach i skandalach, ślubach i rozwodach, podróżach, strojach oraz samochodach szeptano w kawiarniach, plotkowano w biurach. Otwarty związek bezpruderyjnej Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata wzbudzał niemałą sensację. Kompozytora Krzysztofa Komedę przytłaczała zaborcza miłość Zofii jego żony, menedżerki, muzy i opiekunki. Tajemnicą udanego małżeństwa Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka była wzajemna umiejętność kompromisu, zaś Maryla Rodowicz wprawdzie często zmieniała partnerów, ale każdego z nich szczerze kochała. Barwne opowieści o peerelowskich celebrytach, wspomnienia, nieznane ciekawostki i anegdoty Sławomir Koper, autor bestsellerów, zabiera nas w podróż do czasów PRL-u.
Sławomir Koper
Najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i ponad siedemdziesięciu książek, m.in. Kobiety w życiu Mickiewicza, Tajemnice marszałka Śmigłego-Rydza, Miłość w Powstaniu Warszawskim, Polscy terroryści i zamachowcy (w sumie ponad milion sprzedanych egzemplarzy!). Jego książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów (Życie artystek w PRL nominacja do Bestsellerów Empiku, Chorwacja. Przewodnik historyczny książka miesiąca Magazynu Literackiego KSIĄŻKI). Ekspert radiowy i telewizyjny, autor scenariuszy seriali dokumentalnych (Polscy szpiedzy), konsultant historyczny (musical Piloci). Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Fragment książki
W latach 60. warszawskie mieszkanie Dygatów przy ulicy Joliot-Curie stało się jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań towarzyskich. Ściągała tam (codziennie!) niemal cała śmietanka artystyczna miasta, a Stanisław i Kalina prowadzili z gośćmi subtelną grę. (...)
Kalina lubiła jednak czasami gotować, szczególnie spaghetti, a Dygat był żarłokiem, więc to pałaszował. I chociaż pochodził z eleganckiego domu i nikt nie mógł mu zarzucić nieznajomości zasad savoir-vivre'u, to na Joliot-Curie niektóre potrawy jedzono palcami, a często jeden brał z talerza drugiego.
Pani domu nie uznawała za stosowne, aby na czas pobytu gości zmieniać swoje erotyczne obyczaje. Często leżała w łóżku z aktualnym partnerem, nie przejmując się zupełnie otoczeniem.
Wydawnictwo: Harde
ISBN: 9788367217125
Rok wydania: Rok wydania: 2022
Opis wydania: Strony: 340, Format: 205x143x30 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.