Objawienia Bożej miłości

Autor: Julianna z Norwich
59,90 zł*

40,13 zł*

Rabat 33.01% - oszczędzasz 19,77 zł*
Informacje dot. produktu "Objawienia Bożej miłości"

Juliana z Norwich jest uważana za jedną z najważniejszych mistyczek i teolożek obok św. Katarzyny ze Sieny i św. Teresy z vila. Żyła w XIV wieku w Anglii. Kiedy w 1373 roku ciężko zachorowała i była przekonana o zbliżającej się śmierci, otrzymała szesnaście cudownych objawień, po których wyzdrowiała i stała się pustelnicą. Wizje te, opatrzone jej komentarzem, znane są dzisiaj jako Objawienia Bożej miłości.

Księga ta zawiera pełne nadziei przesłanie, że jesteśmy kochani przez Boga i że czuwa nad nami Jego opatrzność. Pięć wieków przed św. Faustyną Kowalską Juliana głosiła światu prawdę o miłosierdziu Ojca znoszącym wszelki grzech i ogarniającym wszystkich. W jej objawieniach można ponadto przeczytać o macierzyństwie Boga i o nadziei zbawienia dla każdego, a więc o tym wszystkim, co rozwija współczesna teologia. Jej pogodne, dające otuchę wizje stają się aktualne i potrzebne szczególnie dzisiaj tak jak św. Faustyna mówiła: Jezu, ufam Tobie, tak Juliana wielokrotnie powtarzała: Wszystko będzie dobrze, bo tak objawił jej Pan.

Fragmenty jej wizji są cytowanie w Katechizmie Kościoła katolickiego, a Benedykt XVI poświęcił jej jedną z katechez podczas audiencji generalnej w 2010 roku. Jak powiedział wówczas papież: Julianna z Norwich pojęła główne przesłanie dla życia duchowego: Bóg jest miłością, i tylko wtedy, gdy otwieramy się całkowicie i z pełną ufnością na tę miłość oraz pozwalamy, by stała się ona jedynym przewodnikiem życia, wszystko zostaje przemienione, znajdujemy prawdziwy pokój i prawdziwą radość i stajemy się zdolni szerzyć ją wokół siebie.

Wydawnictwo: M wydawnictwo
Autor: Julianna z Norwich
ISBN: 9788380438705
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: twarda
Opis wydania: Strony: 216, Format: 235x168 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.