McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001

Autor: JD Morvan, Sverine Trfoul
99,00 zł*

69,30 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 29,70 zł*
Informacje dot. produktu "McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001"

We wtorek , 11 września 2001 roku, Steve McCurry znajdował się w Nowym Jorku. Manhattan jest jego przystanią, do której powraca w przerwach między reportażami tworzonymi na drugim krańcu kuli ziemskiej. Fotograf najpierw z oddali obserwował, jak upadają bliźniacze wieże, a następnie udał się do epicentrum zdarzenia i całymi dniami robił zdjęcia, ujmując w kadrze blizny miasta i jego mieszkańców.
Piętnaście lat później Aire Libre i Agencja Magnum powrócił y do tamtych chwil albumem, w którym wykorzystano zarówno fotografie McCurry'ego, jak i umiejętności niezwykle utalentowanego koreańskiego rysownika Kim Jung Gi.
Książka skupia się na ofiarach World Trade Center, ale przywołuje także inne podróże fotografa oraz kultowe zdjęcia, które zrobił podczas tych wypraw. Pokazuje, że Steve McCurry, jako fotograf wojenny z przypadku, widział w swoim życiu wiele nieszczęść, ale nigdy nie przestał patrzeć na ludzkość życzliwie.
Tkając powiązania między epokami i miejscami, które fotografuje, przeplatając zdjęcia i wywiady z fikcją narysowanej historii, niniejsza książka daje świadectwo człowieka, który obserwuje zmieniający się świat i jego mieszkańców.
Niniejszy album zawiera sześćdziesiąt cztery zdjęcia Steve'a McCurry'ego wkomponowane w komiks oraz portfolio dwunastu fotografii, w tym ośmiu dotychczas niepublikowanych.


Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
Autor: JD Morvan, Sverine Trfoul
ISBN: 9788367440080
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: twarda
Opis wydania: Format: 290x210 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.