Mapa turystyczna - Pogórze Rożnowskie lam. w.2022

Autor: praca zbiorowa
19,90 zł*

13,93 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 5,97 zł*
Informacje dot. produktu "Mapa turystyczna - Pogórze Rożnowskie lam. w.2022"
Rodzaj: mapa jednostronna laminowana z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:50'000
Rok wydania: 2022
Wydanie: 5
Format: B1 (68 x 98 cm)
Mapa Pogórza Rożnowskiego w skali 1:50 000 obejmuje nieco zapomniany i niedoceniany region polskich Karpat. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnów na północy, Nowy Sącz na południu, Tuchów i Ropa na wschodzie oraz Brzesko i Łososina Dolna na zachodzie.
Pogórze Rożnowskie o zróżnicowanej rzeźbie terenu, położone pomiędzy dolinami dwóch rzek Dunajca i Białej, to rejon idealny do uprawiania turystyki rowerowej. Dobrze rozbudowana sieć szlaków prowadzi przez malownicze tereny, niekiedy niezwykle cenne przyrodniczo. Atrakcyjności dodają liczne ruiny zamków i pozostałości grodzisk, które ostały się po prowadzącym tędy dawnym szlaku handlowym na Węgry. Dodatkowo w miastach rozsianych po Pogórzu znajdziemy liczne zabytki z różnych epok historycznych. Największą perłą tego regionu są dwa jeziora: Czchowskie i Rożnowskie. Akweny zapewniają doskonałe warunki miłośnikom sportów wodnych. Jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych na obszarze mapy jest Skamieniałe Miasto skupisko piaskowca ciężkowickiego o malowniczych formach i kształtach.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Oprócz typowej treści turystycznej na mapie wyróżniono cmentarze wojenne z I wojny światowej charakterystyczny element podgórskiego krajobrazu.
Na odwrocie znajduje się szczegółowy informator krajoznawczy, charakterystyka Pogórza, informacje praktyczne. Całość uzupełniają zdjęcia z najciekawszych miejsc na Pogórzu.
Wydawnictwo: Compass
Autor: praca zbiorowa
ISBN: 9788381843225
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: laminowana
Opis wydania: Strony: 2, Format: 240x123 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.