Mapa turystyczna - Góry Złote

19,90 zł*

13,93 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 5,97 zł*
Informacje dot. produktu "Mapa turystyczna - Góry Złote"
Rodzaj: mapa laminowana jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:35'000
Rok wydania: 2022
Wydanie: 4
Góry Złote - mapa turystyczna laminowana w skali 1:35'000. Mapa zasięgiem obejmuje jedno z najdłuższych pasm górskich w środkowej części Sudetów Wschodnich ciągnące się szerokim łukiem długości ok. 40 km od Przeł. Kłodzkiej (489 m n.p.m.) na północnym zachodzie do Przeł. U Trzech Granic (1 111 m n.p.m.) na południowym wschodzie. Nazwa pasma nawiązuje do złota wydobywanego przed wiekami w tych górach. Grzbietem Gór Złotych na długości ok. 32 km wiedzie granica państwowa. Po czeskiej stronie góry przyjmują nazwę Rychlebskich hor (od ruin zamku Rychleby).
Zasięg mapy wyznaczają: Złoty Stok i Paczków na północy, Trzebieszowice na zachodzie, Jesenik na południu i Sławnowice na wschodzie.
Na turystów czeka tu sieć pieszych szlaków górskich, które prowadzą ku najatrakcyjniejszym miejscom, jakimi są grzbiety i szczyty górskie, przełęcze, miejsca widokowe, doliny, potoki i rzeki górskie. W okolicach Złotego Stoku, Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wytyczono wiele atrakcyjnych tras spacerowych i rowerowych.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Zaznaczono również obszary "Zanocuj w lesie". Na odwrocie znajduje się informator turystyczno-krajoznawczy o prezentowanym obszarze.
Wydawnictwo: Compass
ISBN: 9788381843263
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: laminowana
Opis wydania: Format: 230x120 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.