Magia Matematyki + CD

Autor: Janusz Mulawa
53,85 zł*

48,47 zł*

Rabat 9.99% - oszczędzasz 5,38 zł*
Informacje dot. produktu "Magia Matematyki + CD"

Motywem przewodnim tej publikacji jest matematyka. Matematyka w przyrodzie, matematyka w sztuce, technice i życiu codziennym. Zgromadzone są w niej ćwiczenia głęboko tkwiące w wybranych problemach matematycznych takich jak: algorytmy, fraktale, modele geometryczne, strategie optymalizacji, wypełnianie płaszczyzny i przestrzeni. Uczeń, nawet jeśli nie ma pełnej wiedzy o problemach, którymi się bawi, może zapamiętać choć cząstkę i ćwiczenia te, być może, odłożą się w jego pamięci jako pozytywny efekt deja vu. To już widziałem.

Na kolejnych etapach kształcenia uczeń tę wiedzę uzupełnia, rozszerza i utrwala w trybie zajęć szkolnych. Ze stanu, gdy czerpie naukę z zabawy, przejdzie do stanu, w którym nauka będzie go bawić.

W tej książce zaprezentowane są ćwiczenia, zabawy i gry dydaktyczne, które mogą się przydać uczniom, rodzicom i nauczycielom jako uzupełnienie podstawowego kanonu zadań z lekcji matematyki. Można je traktować jako Ćwiczenia na każdą okazję i wykorzystać w domu i szkole, na zajęciach dydaktycznych, pozalekcyjnych, konkursach i turniejach. Mogą też być przydatne podczas zajęć opiekuńczych, wychowawczych i terapeutycznych.

Te ćwiczenia mają rozwijać nie tylko logiczne myślenie, kształtować wyobraźnię, ale także doskonalić umiejętności manualne i konstrukcyjne.

Wydaje się, że książka ta może przynieść pożytek nauczycielom, rodzicom i uczniom w pokonywaniu matematycznych barier.

Zaprezentowane ćwiczenia są tylko przykładowymi prezentacjami wybranych zagadnień. Można je modyfikować lub tworzyć własne. Zawsze obok ćwiczenia umieszczone jest jego rozwiązanie. Do książki dołączona jest płyta z nagranymi podkładami do ćwiczeń tak, by można było je wydrukować i rozdać do wykonania. Informuje o tym umieszczona przy każdym ćwiczeniu ikonka.

Wydawnictwo: ExploraPark
Autor: Janusz Mulawa
ISBN: 9788394262426
Rok wydania: Rok wydania: 2016, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 160

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.