Kto zdradził Anne Frank

Autor: Rosemary Sullivan, Piotr Cieślak
44,99 zł*

30,15 zł*

Rabat 32.99% - oszczędzasz 14,84 zł*
Informacje dot. produktu "Kto zdradził Anne Frank"
NIEROZWIĄZANA TAJEMNICA CZY PILNIE STRZEŻONY SEKRET?
Korzystając z nowoczesnej technologii, niedawno odkrytych dokumentów i wyrafinowanych metod śledczych, międzynarodowy zespół ekspertów prowadzony przez zafascynowanego sprawą emerytowanego agenta FBI rozwiązał zagadkę, która od zakończenia II wojny światowej intrygowała kolejne pokolenia: kto wydał Anne Frank i jej rodzinę? I dlaczego?
Ponad trzydzieści milionów osób przeczytało Dziennik Anne Frank, świadectwo nastoletniej dziewczyny. Anne pisała go, ukrywając się z rodziną i czterema innymi osobami w amsterdamskiej oficynie w czasie II wojny światowej aż do chwili aresztowania przez nazistów i zsyłki do obozu koncentracyjnego. Jednak pomimo wielu prac artykułów, książek, sztuk teatralnych i powieści opowiadających historię Anne, nikt jednoznacznie nie wyjaśnił, jak ośmiu ludziom udało się przetrwać przez ponad dwa lata i kto lub co ostatecznie naprowadziło nazistów na ich trop.
Emerytowany agent FBI Vincent Pankoke i jego niestrudzeni śledczy z ogromną pieczołowitością przestudiowali dziesiątki tysięcy stron akt, w tym nigdy wcześniej nie odkrytych. Przeprowadzili też rozmowy z wieloma potomkami ludzi, którzy znali Franków. Korzystając z metod opracowanych przez FBI, zespół skrupulatnie odtworzył wielomiesięczny tok wydarzeń poprzedzający niesławne aresztowanie i doszedł do wstrząsajacego wniosku.

Wydawnictwo: HarperCollins
Autor: Rosemary Sullivan, Piotr Cieślak
ISBN: 9788327676665
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 448, Format: 215x145 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.