Kruchy porządek. Jak znaleźć oparcie i nadzieję

Autor: George Weigel
26,90 zł*

18,83 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 8,07 zł*
Informacje dot. produktu "Kruchy porządek. Jak znaleźć oparcie i nadzieję"
Jeden z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistów katolickich analizuje burzliwe wydarzenia charakteryzujące światową politykę i życie publiczne Kościoła katolickiego w XX wieku i na początku XXI wieku.
George Weigel w swoich esejach z dogłębnym zrozumieniem złożoności dzisiejszego świata odczytuje wydarzenia takie jak I wojna światowa czy epoka komunizmu w świetle globalnych procesów kulturowych i w powiązaniu z problemami współczesnej moralności, w szczególny sposób przybliżając wyzwania i dokonania wspólnot chrześcijańskich w okresach pontyfikatów św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.
Weigel umiejętnie splata wątki teologiczne i filozoficzne z faktami z zakresu historii politycznej i społecznej, odwołując się do tak fundamentalnych pojęć, jak rozum, wolność, prawda. Polemizuje z różnymi ideami i poglądami, w tym ateistycznymi, amoralistycznymi czy nihilistycznymi, ukazując konsekwencje, jakie ma ideologia i polityka dla istnienia dobra i zła w zagmatwanym świecie ponowoczesności, rzekomego ,,końca historii". Podkreśla przy tym, że wszelkie głębokie prądy polityczne, społeczne i gospodarcze szczególnie mocno wyrażają się poprzez kulturę i mają bezpośrednie przełożenie na ludzką moralność i religijność oraz szeroko pojęte życie duchowe.
Wydawnictwo: Promic
Autor: George Weigel
ISBN: 9788375028355
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 192, Format: 208x136 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.