Kolororamka L Agnes

39,20 zł*

31,37 zł*

Rabat 19.97% - oszczędzasz 7,83 zł*
Informacje dot. produktu "Kolororamka L Agnes"

Sztuka ma ogromny wpływ na kształtujący się umysł. Zmienia postrzeganie świata, pomaga rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Relaksuje, ma dobroczynny wpływ na nasz umysł przemęczony migającymi małymi ekranami. Dlatego warto zainteresować sztuką nastolatków. Oni szczególnie przywiązani są do nowinek elektronicznych. Ich umysły przez wiele godzin dziennie bombardowane są ogromną ilością bodźców zewnętrznych, a do tego dochodzi naturalny proces dojrzewania i powstaje naprawdę ogromna mieszanka uczuć, która nie zawsze jest łatwa do opanowania. Seria produktów Teen Frames swoją grafiką może zainteresować młodzież kolorowaniem. Obrazki przedstawiają "selfie" nastolatek, które można dowolnie ozdobić a potem jako obraz powiesić w pokoju na ścianie. W końcu nie ma nic lepszego niż wyrażenie siebie, swoich uczuć poprzez sztukę. A ta niejedno ma imię. Przede wszystkim poprzez malowanie młody człowiek znajdzie chwilę na przemyślenie swoich spraw, swoich problemów. A kiedy się wyciszy, kiedy emocje podjudzane przez ciągle przychodzące powiadomienia na komunikatory wreszcie trochę opadną, może znajdzie rozwiązanie nurtującego go problemu.

Wielu nastolatków nie ma swojego hobby. Zbyt wiele czasu spędzają w sieci na bezmyślnym klikaniu i przeglądaniu stron. A zapytane co oglądają, nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. Sztuka jest dla nich szansą na ponowne odnalezienie czasu tylko dla siebie. Pomoże im poprawić koncentrację i pamięć. Dzięki niej znowu wrócą na ścieżkę kreatywnej zabawy, która pomoże im nieszablonowo myśleć i szybciej rozwiązywać emocjonalne problemy. Młodzież bardzo często nie rozumie swoich emocji, a przez to może mieć trudności w nawiązywaniu pozytywnych relacji społecznych. To znowu spowoduje, że poczują się samotni, nielubiani, niedocenieni. W tym momencie dojdą kolejne silne emocje i zaniżona samoocena. W końcu pojawią się kłopoty ze snem, z nauką, zwiększona niecierpliwość, wewnętrzny niepokój, a nawet wybuchy agresji. W końcu może pojawić się nawet depresja. Wiek dojrzewania to ogromne zmiany w organizmie i psychice i trzeba sobie jakoś z nimi poradzić. Z pomocą może przyjść interesujące, kreatywne hobby. Mogą to być kolorowanki, malowanie obrazów, krzyżówki, puzzle. Coś co naprawdę pomoże się wyciszyć i w formie przyjemnego zajęcia, wręcz zabawy skłoni młodego człowieka do uspokojenia swoich nerwów, do wyciszenia nadmiernej aktywności umysłu, do próby zapanowania nad emocjami, których w tym okresie jest tak dużo.

Seria produktów Teen Frames może być początkiem przygody ze sztuką. Sam proces malowania czy kolorowania sprzyja przelaniu emocji na papier, a ukończone dzieło na pewno poprawi samoocenę młodego artysty. Od czegoś trzeba zacząć, a powieszenie ukończonej kolorowanki na ścianie, może być tym pierwszym pozytywnym krokiem w stronę zmiany ku lepszemu samopoczuciu.

Wydawnictwo: Monumi
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: pudełko
Opis wydania: Format: 285x395x20mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.