Koło mnożenia

90,00 zł*

81,00 zł*

Rabat 10.00% - oszczędzasz 9,00 zł*
Informacje dot. produktu "Koło mnożenia"

Koło mnożenia to pomoc edukacyjna, która służy do utrwalania umiejętności wykonywania jednego z podstawowych działań arytmetycznych. Pozwala na pracę w zakresie od 1 do 12, a więc wykracza poza standardowy schemat tabliczki mnożenia. Zestaw składa się z: tablicy z 13 otworami (w formie zegara z otworem centralnym); 71 krążków z wygrawerowanymi liczbami, niezbędnymi do wykonania wszystkich działań we wskazanym zakresie; tabliczki kontrolnej, przedstawiającej w formie tabeli wyniki działań możliwych do utworzenia.

Praca z Kołem mnożenia wymaga wysokiej koncentracji, analitycznego i logicznego myślenia. Uczy dostrzegania zależności (np. przy zjawisku przemienności mnożenia), ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Zabawa będzie stanowiła nie tylko trening umysłowy, ale dodatkowo posłuży w rozwoju małej motoryki.

Jak pracować?

Tabliczka kontrolna powinna być odwrócona, by dziecko nie mogło od razy odczytać poprawnego rozwiązania! Odwraca ją i sprawdza wyniki dopiero po zakończeniu zadania. Na polu centralnym koła mnożenia umieszczamy wybrany krążek z liczbą od 1 do 12 będzie to jeden z czynników naszego działania. Drugi czynnik będzie stanowiła liczba wygrawerowana na kole. W bocznych otworach rozmieszczamy krążki z wynikami (iloczynami), a następnie weryfikujemy je przy pomocy tablicy kontrolnej i korygujemy ewentualne błędy.

Wydawnictwo: Buu

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.