Historia, której nie było

Autor: Agnieszka Jankowiak-Maik
49,99 zł*

39,99 zł*

Rabat 20.00% - oszczędzasz 10,00 zł*
Informacje dot. produktu "Historia, której nie było"
Ta książka całkowicie odmieni twoje spojrzenie na dzieje Polski!
Historia, jaką znasz z podręczników, w dużej części składa się z uproszczeń, manipulacji, przemilczanych faktów, a czasem nawet zwykłych kłamstw. Prawda jest taka, że bitwy pod Psim Polem nie było, Kazimierz Wielki nie umarł bezpotomnie, do chrztu nie przekonała Mieszka jego żona Dobrawa, a w roku 1920 Polacy nie zwyciężyli dzięki cudowi nad Wisłą, tylko dzięki znakomitym działaniom naszego wywiadu. Zaskoczeni? A to dopiero początek.
Agnieszka Jankowiak-Maik (znana w internecie jako Babka od histy) w lekki sposób pisze o niezwykłych meandrach polskiej historii: ukazuje jej drugie dno, przypomina zapomniane postacie i odkrywa przemilczane wydarzenia. Do tego bezpardonowo obnaża najgłupsze elementy polityki historycznej, która zniekształcając rzeczywistość do dziś realizowana jest w szkołach.
Jeśli chcesz poznać prawdziwe dzieje naszego kraju i oczyścić umysł ze złogów propagandy, po prostu otwórz tę książkę i zacznij czytać.
Agnieszka Jankowiak-Maik jest właścicielką popularnego fanpage'a Babka od histy, wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką wielu artykułów na portalach Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia, a także nauczycielką, która od lat aktywnie działa na rzecz zmiany edukacji w Polsce. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata, Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press oraz została Wielkopolskim Nauczycielem Roku 2021. W tym samym roku redakcja Wysokich Obcasów uznała ją za jedną z 50 Śmiałych za sprzeciw wobec reformy edukacji.
Wydawnictwo: Otwarte
Autor: Agnieszka Jankowiak-Maik
ISBN: 9788381351768
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 384, Format: 215x155 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.