Gramy E4

Autor: Anatol Łokasto
45,00 zł*

30,16 zł*

Rabat 32.98% - oszczędzasz 14,84 zł*
Informacje dot. produktu "Gramy E4"
Autor przygotował materiał, który zawiera propozycje gry wariantów przeciwko debiutom otwartym i półotwartym. Każdemu debiutowi autor poświęcił tyle miejsca, na ile zasługuje ze względu na bogactwo wariantów i częstość jego występowania w praktyce turniejowej. W celu ominięcia gąszczu skomplikowanych wariantów autor celowo opuścił szereg popularnych debiutów otwartych takich jak partia hiszpańska, partia włoska, obrona rosyjska i innych,a w zamian zaproponował dobrze opracowane warianty partii wiedeńskiej, którą można potraktować jako uniwersalną broń przeciwko 1...e5.
W pozostałych debiutach autor poleca interesujące kontynuacje, do których należą: kontynuacja 3.f4 w obronie sycylijskiej, klasyczna kontynuacja 3.Sc3 w obronie francuskiej, wariant wymienny w obronie Alechina i przeciwko obronie Caro-Kann. Większość zaproponowanych przez autora wariantów debiutowych, powinna zainteresować graczy kombinacyjnych, którzy lubią ostre pozycje i romantyczne szachy.
Tej książki nie można traktować jak uniwersalny lek na wszystko, ale powinna ona Czytelnikowi służyć do konstrukcji lub przememeblowania własnego repertuaru debiutowego, oraz do poszerzenia swojej wiedzy w zakresię debiutów otwartych i półotwartych.
Wydawnictwo: Caissa
Autor: Anatol Łokasto
ISBN: 9788394283315
Rok wydania: Rok wydania: 2016, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 212, Format: 230x160x10 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.