Gramy D4

Autor: Anatol Łokasto
45,00 zł*

30,16 zł*

Rabat 32.98% - oszczędzasz 14,84 zł*
Informacje dot. produktu "Gramy D4"
Autor przygotował materiał, który zawiera propozycje gry wariantów przeciwko debiutom zamkniętym i półzamkniętym Każdemu debiutowi autor poświęcił tyle miejsca, na ile zasługuje ze względu na bogactwo wariantów i częstość jego występowania w praktyce turniejowej. Autor celowo ominął większość systemów z nieprzyjętego gambitu hetmańskiego, które w zasadzie powinny być obowiązkowe w repertuarze debiutowym zawodnika rozpoczynającego partię posunięciem 1.d2-d4. Głównym powodem tej decyzji jest fakt, że grający białymi przeciw temu debiutowi musiałby sobie przyswoić kilkanaście samodzielnych wariantów nieprzyjętego gambitu hetmańskiego.
Autor zaproponował w niniejszej książce wybrane warianty w obronie czigorina, w kontrgambicie Albina, w partii katalońskiej, w gambicie budapesztańskim oraz w wymiennym wariancie gambitu hetmańskiego.
W pozostałych debiutach autor poleca interesujące systemu, do których należą: wariant Samischa w obronie królewsko-indyjskiej, system 1.d4 d4 2. c4 c6 3. Sf3 Sf6 4.Hc2 w obronie słowiańskiej oraz system 1.d4 Sf6 2.c4 g6 3.Sc3 d5 4.Hb3 w obronie Grunfelda. Poza tym rozpatrywana jest obrona holenderska, w której białe reagują przez fianchetto królewskiego gońca. Na uwagę zasługuje również system 1.d4 d5 2.c4 dc4 3. e4 w przyjętym gambicie hetmańskim.
Większość zaproponowanych przez autora wariantów debiutowych, powinna zainteresować graczy pozycyjnych, którzy lubią spokojne pozycje.
Tej książki nie można traktować jak uniwersalny lek na wszystko, ale powinna ona Czytelnikowi służyć do konstrukcji lub przemeblowania własnego repertuaru debiutowego, oraz do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie debiutów zamkniętych i półzamkniętych.
Wydawnictwo: Caissa
Autor: Anatol Łokasto
ISBN: 9788366387010
Rok wydania: Rok wydania: 2020, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 196, Format: 230x160x10 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.