Dziewięć w.5

Autor: Andrzej Stasiuk
44,90 zł*

30,08 zł*

Rabat 33.01% - oszczędzasz 14,82 zł*
Informacje dot. produktu "Dziewięć w.5"

Warszawa, wczesne lata dziewięćdziesiąte. W powietrzu unosi się smród martwego drobiu, przepełnionych śmietników i starych petów. Neon gaśnie i zapala się, jakby wyznaczał rytm chwiejnych kroków dziewczyn w podartych rajstopach. Dworcowe światła odbijają się na zmęczonych twarzach robotników, którzy jeszcze nie wierzą, że działalność gospodarcza ma zbawić świat. Drobne złodziejaszki nigdy się nie łudziły. Wracają do swoich małych mieszkań, by odpocząć na kanapie z imitacji skóry, zjeść wczorajsze kanapki i pogapić się na fototapetę z bujnym lasem. I tylko bury kot z wyprężonym ogonem zdaje się poza tym światem.

Stasiuk z uwielbieniem szczegółów tworzy porywającą opowieść o drobnym przedsiębiorcy uwikłanym w gangsterską historię. Pisze o pokucie i bogactwie, o pożądaniu i autodestrukcji, trudnych ucieczkach i jeszcze bardziej skomplikowanych powrotach, nie spuszczając z oka pełnej paradoksów natury ludzkiej.

"Stasiuk zmierza zawsze w jednym kierunku - metafizyki zła." Przemysław Czapliński

"Dziewięć to polemika z tradycyjną literacką wizją Warszawy." Piotr Bratkowski

"Ta niezwykła powieść jest jak film noir." Katrin Hillgruber

"W chirurgicznej precyzji, a jednocześnie sugestywności pisarstwa Stasiuka wychwytuję smak Hamsuna, Sartre'a, Geneta i Kafki. Dziewięć to jedno z ważniejszych osiągnięć współczesnej prozy, portret wykorzenionego i niespokojnego pokolenia Europejczyków oraz miasta pogodzonego z tym, że postkomunizm nie jest taki, jakim się go przedstawia." Irvine Welsh

Wydawnictwo: Czarne
Autor: Andrzej Stasiuk
ISBN: 9788381915069
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: twarda
Opis wydania: Strony: 256, Format: 195x125 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.