Dzieci z nie-miejsc T.1-2

39,00 zł*

31,20 zł*

Rabat 20.00% - oszczędzasz 7,80 zł*
Informacje dot. produktu "Dzieci z nie-miejsc T.1-2"

Książka ta jest wynikiem spotkania praktyków i akademiczek. Wybrali oni formę autoetnograficznej opowieści, aby przybliżyć współczesne doświadczenia opieki nad dziećmi wychowującymi się poza rodzinami, w których się urodziły.

Choć każda z przedstawionych w książce historii jest inna i bardzo osobista, wszystkie są częścią szerszej rzeczywistości kulturowej tej dotyczącej współczesnego systemu pomocy w Polsce i tego, jak funkcjonuje on względem dzieci. Teksty te można więc traktować jako komentarz, który narusza hegemoniczne wyobrażenia o cudzie adopcji czy mit kulturowy zapewniający nas, że matka jest tylko jedna. Czytanie tych opowieści pomaga uchwycić wielowymiarowość i nieoczywistość takich słów, jak rodzina, miłość, praca opiekuńcza, państwo, dobro dziecka, adopcja czy matka.

Książka została napisana z myślą nie tylko o odbiorcach akademickich, lecz także o praktykach pracownikach systemu i innych osobach zaangażowanych w pomoc dzieciom. W końcu zakładanymi odbiorcami książki są także dzieci, dla których powstał tom drugi.

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
ISBN: 9788366056107
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 192, Format: 208x130 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.