Dani Karavan. Esencja miejsca

Autor: praca zbiorowa
99,00 zł*

69,30 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 29,70 zł*
Informacje dot. produktu "Dani Karavan. Esencja miejsca"

Dani Karavan otwiera przed polską publicznością rzadko przez nas dostrzeganą perspektywę. Zwłaszcza Kraków Matka Izraela od lat zwrócony jest ku polsko-żydowskiej przeszłości i skoncentrowany na odzyskiwaniu pamięci o świecie, którego już nie ma. Bogate dziedzictwo Żydów, które ciągle odkrywamy przysłania nam obraz współczesnego Izraela i jego kultury obecnie bardzo słabo u nas znanej pisze prof. Jacek Purchla we wstępie.

Pierwszy wydany w języku polskim i angielskim album, który oprócz ponad stu kolorowych fotografii najbardziej znamiennych dzieł artysty prezentuje szerokie spojrzenie na życie i twórczość izraelskiego rzeźbiarza. Urodzony w roku 1930 w Tel Awiwie Karavan, którego przodkowie pochodzili spod Lwowa, to jeden z prekursorów gatunku rzeźb site-specific współistniejących z otoczeniem monumentalnych realizacji, jakie podziwiać można na całej niemal półkuli północnej: od Japonii, przez Koreę Południową, Egipt, Izrael po Włochy, Niemcy, Francję czy Hiszpanię.

Teksty na temat twórczości Dani Karavana napisali: Marta Bucholc oraz kuratorzy wystawy prac artysty, dr Monika Rydiger i Hagai Segev.

Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury
Autor: praca zbiorowa
ISBN: 9788363463281
Rok wydania: Rok wydania: 2015, oprawa: twarda
Opis wydania: Strony: 264, Format: 275x235 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.