Czy upadek demokracji? Idee i wartości

Autor: red. Andrzej Stelmach
23,10 zł*

16,17 zł*

Rabat 30.00% - oszczędzasz 6,93 zł*
Informacje dot. produktu "Czy upadek demokracji? Idee i wartości"
Problematykę tę zaprezentowano w dwóch częściach. Pierwsza z nich zawiera artykuły przedstawiające praktykę demokratyczną za granicą, natomiast druga praktykę demokratyczną w Polsce.
Prezentowane opracowanie jest plonem badań, przemyśleń, refleksji i dyskusji pracowników naukowych zajmujących się problematyką funkcjonowania demokracji we współczesnych systemach politycznych.
Naczelnym celem prowadzenia badań jest tworzenie teorii, budowanie modeli, odkrywanie prawidłowości. Wysiłek teoretyczny nie jest jednak celem samym w sobie. Ma on przynieść także efekty praktyczne. Pozwolić na lepsze poznanie procesów i zjawisk występujących we współczesnych społeczeństwach. Prawidłowe, tzn. obiektywnie prawdziwe, rozpoznanie i poznanie występujących mechanizmów, zależności i procesów pozwala nie tylko rozszyfrować otaczającą nas rzeczywistość, ale daje ogromne możliwości kształtowania jej w przemyślany i skuteczny sposób. Stąd na uczonych spoczywa ogromna odpowiedzialność za analizowanie rzeczywistości i zastosowanie wyników badań do kształtowania otaczającego nas świata.
Opis zawiera fragment Wstępu.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM
Autor: red. Andrzej Stelmach
ISBN: 9788360677193
Rok wydania: Rok wydania: 2007, oprawa: broszurowa
Opis wydania: Strony: 196, Format: 240x167x10 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.