Atlas mitologii świata

Autor: praca zbiorowa
58,95 zł*

39,49 zł*

Rabat 33.01% - oszczędzasz 19,46 zł*
Informacje dot. produktu "Atlas mitologii świata"
Mitologia była od zawsze niewyczerpanym źródłem inspiracji, jest także obecna w kulturze współczesnej - motywy, postacie i stworzenia z niej pochodzące pojawiają się w filmach, książkach, komiksach, grach komputerowych. Kto nie wie, jak wygląda pegaz albo kim jest Thor? Tak więc dzieci spotykają się z różnymi mitologiami na co dzień, nawet o tym nie wiedząc. Atlas mitologii... pozwoli im poznać je dokładniej i dowiedzieć się o nich więcej.
Książka przedstawia siedem mitologii z całego świata i ze wszystkich kontynentów - od greckiej, przez słowiańską, aż po japońską czy aztecką. Każdy rozdział poświęcony jest innej mitologii, a czytelnicy dowiedzą się z niego, jak według niej powstał świat i człowiek, jacy istnieli bogowie i czym się zajmowali, poznają najbardziej znane i najciekawsze opowieści mitologiczne i poczytają o najbardziej interesujących mitologicznych przedmiotach, wierzeniach i tym, co po mitologiach i jej wyznawcach nam zostało.
Książka została przygotowana w dużym formacie, w twardej oprawie. Ogromnym atutem jest jej niezwykle dopracowana szata graficzna - każda mitologia zilustrowana została przez innego grafika, a ilustracje nawiązują do stylu graficznego wiążącego się z danym regionem.
Atlas mitologii... polecamy dla dzieci od 7 lat.
Zapraszamy do mitologicznej wędrówki!
Wydawnictwo: Greg
Autor: praca zbiorowa
ISBN: 9788375176353
Rok wydania: Rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Opis wydania: Strony: 84, Format: 345x285 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.