Arduino w nauce. Gromadzenie, wyświetlanie..

Autor: Richard J. Smythe
89,99 zł*

67,49 zł*

Rabat 25.00% - oszczędzasz 22,50 zł*
Informacje dot. produktu "Arduino w nauce. Gromadzenie, wyświetlanie.."
Oto proste na pierwszy rzut oka pytanie: jak można realizować podstawowe pomiary za pomocą Arduino, Raspberry Pi lub komputera PC? W większości przypadków rzeczywiście potrafimy wykorzystywać mikrokontrolery, czujniki i umiejętności programistyczne w celu gromadzenia danych. W tej książce autor poszedł jednak o krok dalej i zaprezentował, jak można przekształcić komputer PC, Raspberry Pi i Arduino w system, który może nie tylko gromadzić dane, ale również odpowiednio je oceniać i analizować.
Zaczniemy od prostych zagadnień i na początku zapoznamy się z podstawami elektroniki oraz głównymi pojęciami związanymi z techniką cyfrową i analogową. W książce zostanie przedstawionych 10 ćwiczeń, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę o właściwościach mikrokontrolerów, graficznej prezentacji danych, podstawowych technikach wykorzystywanych w elektronice oraz podstawach sterowania i pozyskiwania danych.
Książka Arduino w nauce objaśnia, jak monitorować i mierzyć parametry fizyczne i chemiczne za pomocą układów scalonych i komputerowych systemów obliczeniowych.
Dzięki tej książce:
zapoznamy się z podstawowymi sposobami kontaktowania się człowieka z maszyną za pomocą oprogramowania służącego do nadzorowania procesu technologicznego i pozyskiwania danych;
przeanalizujemy koncepcje odmierzania czasu, zliczania zdarzeń i komunikacji szeregowej;
przystosujemy mikrokontrolery do wykonywania skomplikowanych działań;
zrozumiemy zasady pozyskiwania i prezentacji danych.
Hobby majsterkowanie / oprogramowanie
Dla średniozaawansowanych
Wydawnictwo: APN PROMISE
Autor: Richard J. Smythe
ISBN: 9788375414752
Rok wydania: Rok wydania: 2022, oprawa: karton
Opis wydania: Strony: 426, Format: 230x170x26 mm

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.